Strana 1 z 9 123456789 PoslednýPosledný
Zobraziť vysledky 1 do 10 z 86

Téma: Automaticka Kontrola posielania surovin - diskusia

Registrovaný používateľ Avatar užívateľa Ticky
    Registrovaný dňa
    07.08.2008

Povodný Automaticka Kontrola posielania surovin - diskusia

Tu mozete o tejto teme diskutovat. Prosim nezabudnite, ze aj tu platia pravidla fora
    Pozn: Z vlastnych skusenosti viem, ze najvacsi porusovatelia pravidiel najviac vykrikuju

Optimálne je to, ak je dobrá poznatková fáza obohatená dobrou emocionálnou inteligenciou z pohľadu schopnosti byť empatický voči hráčom.

Registrovaný používateľ Avatar užívateľa žeby zase
    Registrovaný dňa
    24.07.2009
    Lokácia
    ostrava :D

Povodný

Dobry napad,už se nebude stavat ze bude 3 den gal bude mit blesky
    nelekejte se na tom avataru jsem opraVDU JA !!!
    FILM AVATAR JE BLBOST KDO SUHLASI AT SI TO DA DO PROFILU
    kdo nema cíl nemuže trefit
    vzdat se je horší než byt poslední

Zablokovaný
    Registrovaný dňa
    17.02.2009

Povodný

Schvaľujem alias súhlasím. Viac menej sa stotožňujem s komentárom používateľa žeby zase.

Chcem ešte niečo dodať:
    Ja vlastne spadám pod Typ2

1. môže poslať 1 hodinovú produkciu surovín väčšiemu hráčovi (3 dni dopredu), ale nemôže poslať nič ak je jeho populácia menšia ako 50
    2. môže poslať 2 hodinovú produkciu surovín menšiemu hráčovi (3 dni dopredu), ale nemôže poslať nič s menšou populáciou ako 50
    3. môže podporiť väčšieho hráča a poslať 125% obilia (100% na 12 hodín dopredu). 25% iba v prípade, ak hráč posiela viac obilia ako je súčet zvyšných surovín
    4. môže podporiť menšieho hráča a poslať 150% obilia (100% na 12 hodín dopredu). 50% iba v prípade, ak hráč posiela viac obilia ako je súčet zvyšných surovín
    5. môžu byť vedené nájazdy na väčšieho hráča neobmedzene (ak je však z rovnakej aliancie, plati pravidlo 2 v tejto sekcii)
    6. vedené nájazdy na menšieho hráča sú obmedzené pravidlom 1 v tejto sekcii
    7. môže dobyť dedinu hráčovi, ak tam nebol aktívny zástup z daného účtu za posledných 14 dní a obaja hráči neboli v rovnakej aliancii či spojeneckej aliancii za posledné 2 dni.
    Takže vlastne ak to správne chápem:
    Moja sestra hrá travian tiež a teda:
    Môžem ju aj ona mňa podporiť ak máme viac ako 50 pop? Môžeme robiť spoločné útoky/ nájazdy alebo ako to je?
    Naposledy upravil japan; 25.01.2010 o 15:12

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    04.11.2008

Povodný

Japan japan...
    Citovať Originál od ticky
    Multihunter už nebude musieť kontrolovať presun surovín medzi účtami.
    Je to zrejme nejaký program, ktorý bude tieto výpočty vykonávať.

Inak páči sa mi, že keď som toto navrhol pred dvomi rokmi na CZ fóre, bol som odpísaný odpoveďou, že každý si to má strážiť sám
    "Keep your family far away and your enemies closer"

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    05.12.2008

Povodný

ako dlho je "v dohladnom case"
    Bohovia sa zbláznili, ja som sa zbláznil. (no.20,5)
    NEHRAM SK2!

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    10.04.2009

Povodný

Tlieskam. A to myslim absolutne uprimne. Kedze bude kontrola automaticka a bez zasahu subjektivneho cinitela ( rozumej MH ) NIKTO nebude moct povedat ze MH si na neho zasadol a podobne. Navyse nebude treba ani nabor MH kedze kontrolu spravi system.
    Jedine male minus vidim v tom, ze si to budu musiet ludia nastudovat. Obzvlast ti, ktori budu v type 2 a 3, hoci zmien je v postate minimum.
    Dalej velmi kvitujem doplnenie jedneho slovicka. A sice - Ucty vlastniace artefakty mozu byt dotovane OBILIM bez obmedzenia. V sucasnosti platny stav je totiz :
    §2.4 Účty vlastniace Div Sveta, Konštrukčné plány alebo Artefakty môžu byť podporované všetkými surovinami bez limitu.
    To umoznuje za istych okolnosti napriklad vlastnikovi unikatneho artefaktu na rychlost stavby armady postavit 10 katovacich armad za predpokladu zasobovania surovinami od ostatnych hracov.

Este raz - VYNIKAJUCI NAPAD

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    14.01.2009
    Lokácia
    ak je to možné, tak doma

Povodný

Trhovisko: Ak je obchodná bilancia (bez nájazdov a zásobovania podpory) menšia ako +-20% a hráči sú v kategórii Typ1 obchod je možný.

moc tomuto nerozumiem - nehladam ziadne provokacie ale ako to mam chapat. nemozem obchodovat s jednym hracom, ktory odusu predava nieco na trhu? pretoze takych sa par najde a cklovek s nimi aj obcas rata. ide mi o to, co sa rozumie pod pojmom obchodna bilancia, a co ked bude rozdiel vacsi..lebo to je dalsie obmedzenie..a tych pribuda stale.
    jedinu vyhodu vidim iba v tom, ze si to clovek nemusi tolko strazit, a ze odpadne dohadovanie s MH o pravidlach..
    zavedenim skupin sa to trosku utriedi, aj ked su tam stale medzeri pokial ide o zasobovanie hracov so zastupom, ked su nakopene jednotky na podpore, ale je to lepsie ako to bolo po poslednej zmene, teda nic

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    04.11.2008

Povodný

Citovať Originál od ticky
    Hráč nebude musieť počítať svoju produkciu, či počet nakradnutých surovín. V prípade prekročenia limitu mu to bude oznámené systémom a ďalšie posielanie surovín nebude možné, kým neprejde limitovaná doba.
    Chalani,

nemusíte sa trápiť s tým v akej ste skupine. Koľko čoho a kam môžete poslať. Všetko bude spravené za vás. Program to vypočíta a ak je všetko v norme, môžete to poslať. Ak nie, dostanete hlásenie, že ste prekročili limit a nie je možné zaslať suroviny danému hráčovi.
    Vysvetlenie, tohto nového systému je tu len preto aby ste si mohli prečítať prečo vám nedovolil zaslať suroviny.
    "Keep your family far away and your enemies closer"

Registrovaný používateľ Avatar užívateľa okamzite!!!!
    Registrovaný dňa
    18.06.2009
    Lokácia
    Martin/Praha

Povodný

vsetko smeruje k tomu na traviane obmedzovat vacsich a lepsich hracov ..opat znevyhodnenie co sa tyka uctov vlastniacich artefakt....uz som as toho bal co sa tyka T3.6 tam sa to az tak nepotrvdilo tu myslim ze sa to splni...este otazocka bude to implementovane aj na prebiehajuce servey ci len na nove ?
    a dalsi zabity rok http://imageshack.us/f/35/sk2l.png/
    spomienka na sk1
    http://img832.imageshack.us/img832/8143/screenshot2010051311004.png

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    17.11.2008
    Lokácia
    Nová Dubnica-SK/Brno-CZ

Povodný

Hodinová produkcia
    Výpočet:
    - Suma produkcie dreva, hliny, železa a čistej produkcie obilia (celková produkcia obilia - veľkosť populácie) všetkých tvojich dedín.
    - Suma čistého príjmu z nájazdov (ukradnuté suroviny nepriateľom - ukradnuté suroviny z vlastného účtu).

Skrátene: Hodinová produkcia = Čistá produkcia surovín zo všetkých dedín + priemerná Čistá produkcia z nájazdov/h

Len či to chápem správne, hypotetický príklad, hráč s hodinovou produkciou dedín 10 tisíc/hod, noc z nedele na pondelok (prebehol reset lúpežníkov), hráčovi v noci ukradli 200 000 surovín, bude musieť čakať do ôsmej večer (20:00) dokedy bude môcť posielať suroviny (200 000/20 hodín= 10 000=produkcia surovín v dedinách)aj to nejaké dorbné, alebo sa mínusové saldo útočnej bilancie od produkcie surovín neodčítava?

Prípadne mi niečo uniklo?

Strana 1 z 9 123456789 PoslednýPosledný

Pravidlá prispievania