Strana 1 z 9 123456789 PoslednýPosledný
Zobraziť vysledky 1 do 10 z 85

Téma: paradoxy

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    05.12.2008

Povodný paradoxy

ako tak pozeram, tu zdochol pes. mali by sme ho zahrabat niecim zauimavym. co takto paradoxy? poznate nejake dobre, alebo mate co povedat k uz uvedenym?

moje oblubene:
    1) "Klamem."
    2) 1=0,99p (p=periodicky)
    Bohovia sa zbláznili, ja som sa zbláznil. (no.20,5)
    NEHRAM SK2!

Registrovaný používateľ Avatar užívateľa mr.D3viL
    Registrovaný dňa
    01.01.2009
    Lokácia
    Revuca

Povodný

čo s tým chceš presne riešiť ?

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    05.12.2008

Povodný

Citovať Originál od mr.D3viL Zobraziť príspevok
    čo s tým chceš presne riešiť ?
    chcem riesit nudu.
    nehovor ze nepoznas ziaden paradox . ak ano, sem z nim.
    alebo mozes oponovat ze 1 sa nerovna 0,99p... atd.
    NEHRAM SK2!

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    04.05.2010

Povodný

Ak je boh všemohúci, dokáže vytvoriť tak ťažký kameň, že ho sám neudvihne?

Keď pinokio povie "Teraz mi narastie nos" čo sa stane?

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    05.12.2008

Povodný

to prve nieje paradox, ale veta ktora vyvracia vsemohucost boha. su totiz 2 moznosti:
    A: dokaze stvorit kamen, ale NEDOKAZE ho zodvihnut
    B: NEDOKAZE stvorit taky kamen.
    tzn, v oboch pripadoch nieco nedokaze->nieje vsemohuci.
    zelam vam aby ste videli nasu ucitelku nabozenstva kej jej kladiem podobne otazky (aj ine na ktore zvecsa nema odpoved)
    NEHRAM SK2!

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    05.12.2008

Povodný

paradox nekonecna, ktory som prave vymyslel, mozno sa dostaneme aj k pointe ak budete javit zaujem: nekonecno-x=nekonecno -> x nerovne 0, alebo je to rôzne od nekonecna?
    NEHRAM SK2!

Registrovaný používateľ Avatar užívateľa Bane21
    Registrovaný dňa
    07.11.2008
    Lokácia
    Žilina

Povodný

Na to nekonecno ti zodpovedia limity v matematike

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    05.12.2008

Povodný

limity sme este nebrali, tak ich neviem. ale brusim si zuby na to ze niekto z vas povie nieco mudre na tuto temu :P
    NEHRAM SK2!

Zablokovaný
    Registrovaný dňa
    16.11.2009
    Lokácia
    v panelaku ale budem mat dom

Povodný

nie su to paradoxy ale mam vseobecvne otazky :

Ked nas stvoril boh, tak co stvorilo boha
    Ked boh stvroil cloveka, preco v nas stvoril hriech
    Ked sa hovori ze nas stvoril boh tak preco vedci hzovoria ze sme sa vyvinuli z opic
    Ked sa hovori ze boh je vsemohuci a ovlada nas osud tak naco mame mysliet, ved uz karty ktore hovoria co sa stane su vylozene + mozem sa teraz len tak podrezat z vlastnej vole . alebo to tak boh planoval

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    05.12.2008

Povodný

ja sa menujem za cloveka ktory ma odpoved takmer na vsetko, tak sa pokusim odpovedat aj na tvoje otazky, dufam ze uspokoivo:

Ked nas stvoril boh, tak co stvorilo boha-nic. Boh je predsa vecny. nieje to tvor ani bytost je to boh. (ak uvazime ze skutocne je)

Ked boh stvroil cloveka, preco v nas stvoril hriech-nestvoril. hriech=zlo. zlo=nedostatok dobra. boh nam dal slobodnu volu a tak si mozeme vybrat ci to dobro urobime alebo nie. napriklad: A) matka sa prikladne stara o svoje dieta, prejavuje mu dostatok dobra. B) matka sa nestara o svoje dieta, neprejavuje mu ziadne dobro=nedostatok dobra->hriech.

Ked sa hovori ze nas stvoril boh tak preco vedci hzovoria ze sme sa vyvinuli z opic-vedci iba predpokladaju a vsetko tomu nasvedcuje tomu ze mame spolocnych predkov. nikto to netvrdi na 100%. aby toho nebolo malo, cirkev pripusta evoluciu. nanestastie nehovori do akej miery, pretoze evolucia je od nukleovej kyseliny az po najzlozitejsie organizmy. Ak sme sa aj vyvynuli z niecoho, co je praotcom opic, neznamena to ze ten uplny zaklad aj tak nestvoril boh.

Ked sa hovori ze boh je vsemohuci a ovlada nas osud tak naco mame mysliet, ved uz karty ktore hovoria co sa stane su vylozene + mozem sa teraz len tak podrezat z vlastnej vole . alebo to tak boh planoval- v tomto si cirkev odporuje. na jednej strane hovori ze vsetko co sa deje je bozia vola, na druhej strane MY mame slobodnu volu. chapme to tak ze boh ma plan ako by to malo vyzerat. a my, ludia sa sami rozhodneme nakolko sa jeho planu budeme drzat. ked si ale predstavim kolko veci sa stalo doteraz, pride mi takmer nemozne aby sa kazdy drzal jeho planu, takze ten je uz kompletne pretunelovany. ti sa mi natiska podotknut:
    Ak je boh taky dokonaly ako o nom tvrdi cirkev, je jasne ze jeho plan je najspravnejsi a nase modlitby teda na nho nemaju mat ziaden vplyv. PSodrezanie nieje prave najstastnejsi sposob samovrazdyak pritom nepouzijes bolest utisujuce prostriedky.

-tieto trvdenia sa opietaju o ucenie katolickej cirkvi rimskokatolickej. Ja hoci som formalne pokrsteny, branim sa voci tomuto tvrdeniu. nesplnujem totiz ani jednu z podmienok priatia krstu: vedome a dobrovolne, kedze som bol este len malicke decko. -tym som chcel povedat ze moje stanovisko k cirkvi je 4 (v hodnoteni 1-10, pricom 1 znamena nenavist, 10 znamena oddanost a 5 znamena neutralitu. rad sa pohadam z hociktorym predstavitelom cirkvi )
    NEHRAM SK2!

Strana 1 z 9 123456789 PoslednýPosledný

Pravidlá prispievania