Zobraziť vysledky 1 do 1 z 1

Téma: Aukcia

Registrovaný používateľ Avatar užívateľa Anpetu Wi
    Registrovaný dňa
    21.12.2008

Povodný Aukcia

Aukcia

Veľa hráčov sa pýta ako to je vlastne s aukciou, rád by som týmto vniesol trošku svetla do tejto problematiky. Keďže Aukcia v T4 funguje na inom princípe ako povedzme Internetová dražba, tak by bolo dobré si ju predstaviť.

Musíme si predstaviť nasledovné:

Základná zmena, alebo rozdiel je v tom, že v internetovej aukcii sa prihadzuje v posledných sekundách, tak v T4 ak niekto prekročí najvyššiu ponuku tak sa čas posunie na 5 min.

A teraz nejaký názorný príklad.

Vezmime si nejakú vec za 100 strieborných. Hráč č.1 si myslí, že je ochotný za tú vec dať 10 000 strieborných, tak zadá túto sumu do najvyššej ponuky. Na Aukcii všetci hráči uvidia že pôvodná suma 100 strieborných sa navýši na sumu 101 strieborných. Pokiaľ nikto iný neprihodil vyššiu sumu.

Teraz sa pozrime na hráča č.2. Pozrie do aukcie a vidí sumu 101 strieborných. (Vychádza teda z tejto sumy) On je ochotný za tú vec dať 500 strieborných tak to zadá do aukcie. Ak to zadá, dostane hlášku: Niekto dal väčšiu ponuku. Touto ponukou sa ale cena predmetu zdvihla na 500 strieborných, ale pre hráča č.1. A takto to funguje až kým niekto nedá sumu 10 001 strieborných, a až v tedy sa tam objaví meno toho hráča.

Čiže predmet získa hráč č.1 za 500 strieborných aj keď ponúkol 10 000 strieborných. Ostatným sa strieborne vrátia nazad.

Aby sme sa pochopili, nejedná sa o bug, ale mechanizmus aukcie v T4.

Čiže skrátene: Sumu ktorú vidíte v aukcii je väčšinou druhá najvyššia ponuka a pokiaľ neprekročíte svojou ponukou najvyššiu tak sa tam Vaše meno nezobrazí.

Keď nahodíte nejakú vec do Aukcie, tak neviete stanoviť cenu. Systém sám nahodí cenu buď 1 strieborný alebo 100 strieborných.

A teraz prakticky:

Idem si kúpiť brnenie pre hrdinu. Viem asi tak približne koľko som ochotný investovať tak si v zmenárni vymením zlatky za strieborné.

Potom idem na aukciu a vyhľadám si predmet o ktorý mám záujem. (Portrét hrdinu/Aukcie)

Ako som už hovoril, chcel som kúpiť pre hrdinu brnenie, takže pomocov filtru som si vybral brnenia. Na obrázku je vidno, že som si vybral Ľahké plátkové brnenie, predo mnou bolo už 16 ponúk, jeho momentálna druhá najvyššia ponuka je 3935 strieborných, do konca aukcie ostáva ešte pribl. 38 minút.

Aby som mohol zasiahnuť a prihodiť zvolím možnosť Ponuka
    Rozmýšľal som koľko asi tak môže byť maximálna ponuka. Skúsil som prihodiť na 4500 strieborných

No ako sa ukázalo tak som neprebil najvyššiu ponuku, ale zvýšil som druhú najvyššiu ponuku na 4500.

Otázka znela, či sa mi chce ísť vyššie, alebo nie, tak som skúsil prihodiť na sumu 6000 strieborných. Ako si môžeme všimnúť, tak som prebil najvyššiu ponuku, čo sa teraz automaticky stala druhou najvyššou ponukou (4745) a moja ponuka bola 6000 strieborných. V tomto momente pokiaľ by ste chceli ešte stále môžete tú sumu 6000 zmenšiť, ale už iba na sumu 4745. Samozrejme, že ma iný hráč zas prebil sumou, ja som prebil jeho. Potom sme sa vyšplhali na sumu okolo 11000 strieborných a to úž som nebol ochotný dať, tak som mu to nechal.

Pokiaľ vyhráte aukciu, tak sa vám item hodí do inventára, vždy si však môžeme skontrolovať akú vec a za koľko sme kúpili. Ako vidíme, zelenú, majú itemy ktoré sme vyhrali /červenú, ktoré sme prehrali.

Pripomienky prosím do PM/SS
    Naposledy upravil Anpetu Wi; 18.03.2011 o 01:11
    Pravidlá fóra/Nahlásenie príspevku/Pravidlá hry/FAQ T4

Moja sloboda sa končí tam, kde sa začína sloboda druhého.

... lebo zlá panda príde dá ti body (aj mne) a ty sa nahneváš ...
    Otec/Brekeke

Pravidlá prispievania