Strana 1 z 5 12345 PoslednýPosledný
Zobraziť vysledky 1 do 10 z 45

Téma: Malo nas, malo nas...

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    07.06.2010

Povodný Malo nas, malo nas...

UNIHOC ano, presne tak, jeden hrac urci aktivitu ostatnich, pocet hracu na serveru (a hlavne tech, co se tomu venuji aktivne) apod. ze ano ? Navic toto uz jsem nekde cital (myslim, ze primo od TT). Doporucuju ti zahrat si napriklad CZ server .. Je to opravdu rozdil, takze ne, vazne neni moje chyba, ze si server nedelam zajimavejsim (ani za to nikoho neodsuzuju)..Ale radsi budu delat server zajimavejsim s plno dalsima hracema, nez abych se snazil delat server zajimavejsim sam, holt je to prece stale multiplayerova hra, ne ?

offku posilame kazdy den, nekolikrat, vsude mozne a nejake logy, kterymi bychom se mohli chlubit, nevznikaji...zase, pochybuju, ze to je moje chyba, ze si nedelam server zajimavejsim...

Mozna bych si mohl zalozit nejake multaky a navzajem se katovat hehe, abych urcil sam smerovani serveru...

Dočo, souhlasim, kazda aktivitka se ceni a tady bychom si toho kazdym dnem meli cenit vic a vic, protoze si nedovedu predstavit, jak to bude v budoucnosti vypadat...nekde jsem snad i cetl o tom, ze by se CZ a SK Travian mohl spojit (coz bych videl jako rozumne a skvele reseni), no do toho je ale hadam daleko..

Registrovaný používateľ Avatar užívateľa Ticky
    Registrovaný dňa
    07.08.2008

Povodný

Volakedy bolo par hracov, co to vedelo hrat a v ich zaujme bolo naucit svoju alianciu byt konkurencie schopnou.
    V dnesnej dobe to uz az tak neplati. Chodi viacero dobrych hracov na jeden server, ktori si sfarmia cele okolie, miesto toho, aby naucilo novacikov hrat a preto aj tie servery vo finale su prazdne.

Tolko moj postreh
    Pozn: Z vlastnych skusenosti viem, ze najvacsi porusovatelia pravidiel najviac vykrikuju

Optimálne je to, ak je dobrá poznatková fáza obohatená dobrou emocionálnou inteligenciou z pohľadu schopnosti byť empatický voči hráčom.

Registrovaný používateľ Avatar užívateľa unihoc
    Registrovaný dňa
    25.05.2009
    Lokácia
    Prievidza

Povodný

Co sa toho tyka. Novacikom vzdy rad pomozem a poznam kopec hracov, ktori tiez pomahaju. Ale ludi, ktori by sa chceli ucit, rapidne ubuda. Posledne veky sa mi stava skor to, ze hracovi ktoremu dohodim strategiu a nadopujem ho surkami prestane chciect hrat a ucet sa zrusi pre neaktivitu. Tazsie sa v ludoch hlada ten zapal pre hru ako volakedy. Ja poviem, ze je to touto hlupou t4, ale je to len moj subjektivny nazor. Meni sa mentalita ludi, ale nie len v traviane...
    Osobne si myslim, ze by pomohlo odstranit z hry top10. Par jednotlivcov potom ide aj cez mrtvoly, aby dosiahlo uspech. Ale uz som strasne mimo temu, ale nedalo mi to nepovedat. Server pre zaciatocnikov by nebol tiez od veci.
    skx 9: Euphoria http://www.youtube.com/watch?v=C4f-Di8yuI4
    skx 10: airohpue, skx 12: Laktibrada, skx 13: Krtko Rudko (dual acc.), skx14: Chaen

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    17.12.2011

Povodný len tak

Debata sa otočila...

novačikovský server...asi nie... všetky servery su na začiatku rovnaké ...
    ten čo odohrá server do konca už má nejakú tu skusenost...

skor by bol server pre pokročilých...

na konci servera príde len 1 správa... kto bol top... ale keby si dostal nejaku "vstupenku"

a pridal by sa nejaký server kde sa dostanes s 1 alebo 2 vstupenkami...
    myslím že by tam bola silnejšia konkurencia a hralo sa inak...možno v spustit 1 taký server pre CZ+SK...

Registrovaný používateľ Avatar užívateľa Ticky
    Registrovaný dňa
    07.08.2008

Povodný

Kedze sa tema zvrtla, presunul som temu sem. Snad to nikomu nebude vadit.

Co sa tyka novacikovskeho servera. Ono aj keby vyhlasime jeden server pri restarte za novacikovsky, nemas sancu skontrolovat kto sa tam prihlasi. A pevne verim, ze by sa nasiel nejeden skuseny hrac, ktory by si tam siel pofarmit a pohladit si tak svoje ego

Co sa tyka pokrocileho servera. Kolko serverov by sa muselo odohrat, aby sa aspon ako tak zaplnil dany server ?
    Ono by to mozno bolo zaujimave celosvetovo, avsak tam narazame na jazykovu barieru, okrem toho by zase nefungovalo presuvanie zlatiek z krajiny do inej a dalsie administrativne problemy. Tomuto sancu nedavam.

Ak tu vsak padnu nejake zaujimave navrhy, isto iste ich budem presuvat dalej do Nemecka.
    Pozn: Z vlastnych skusenosti viem, ze najvacsi porusovatelia pravidiel najviac vykrikuju

Optimálne je to, ak je dobrá poznatková fáza obohatená dobrou emocionálnou inteligenciou z pohľadu schopnosti byť empatický voči hráčom.

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    04.05.2010

Povodný

z pohľadu začiatočníka je to presne ako písal Ticky. 90% Top hráčov na servroch si zakladá elitárske aliancie. A ak sa náhodou objaví nejaký nezávislý hráč v top útokoch/lúpežiach skôr či neskôr prejde k tým alianciám.
    Ostatné alliancie aj keď je v nich 40 až 60 hráčov sa neubránia takejto elitárskej ally, ktorá sa rozhodne ich vymazať (netvrdte že to nieje pravda, my nemáme skúsenosti s deffovaním a chytaním offiek). Na predposlednej sk1 som sa nejakou náhodou dostal do Demonty, naučili ma väčšinu vecí čo viem. Keď som povedal že som nováčik pravidelne ma kontrolovali a radili. No teraz sa do takej ally dá dostať len ťažko.

**Sme partia z sk1, ak nieste zo starej "najväčší borci sveta" tak ani nepíšte o vstup**

Toto odradzuje začiatočníkov..

Registrovaný dňa
    25.05.2009
    Lokácia
    Prievidza

Idea

Mas pravdu server pre zaciatocnikov nie je spravnym riesenim. A server pre pokrocilich by sa nezaplnil, pretoze koniec serverov preziva coraz menej uctov.
    Mal by som jednu ideu, ale muselo by sa tam zapojit viacej "starych mazakov". Islo by o projekt pri ktorom by na kazdy server spustany u nas islo zopar takychto hracov. Rozdelili by sa po 2-3 do aliancii, nabrali co to da novacikov a cely server s nimi pracovali. Neslo by o to, aby vyhrali, ale vyskolili novu generaciu. Pretoze starych ubuda a novy sa neudrzia. Ak by na konci serveru skoncili 2-3 taketo aliancie s 20 novacikmi (v kazdej) bol by to uspech. Len problem bude najst takych hracov, co by sa na to podujali.
    skx 10: airohpue, skx 12: Laktibrada, skx 13: Krtko Rudko (dual acc.), skx14: Chaen

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    04.05.2010

Idea

Citovať Originál od unihoc Zobraziť príspevok
    ...Mal by som jednu ideu, ale muselo by sa tam zapojit viacej "starych mazakov". Islo by o projekt pri ktorom by na kazdy server spustany u nas islo zopar takychto hracov. Rozdelili by sa po 2-3 do aliancii, nabrali co to da novacikov a cely server s nimi pracovali...
    Toto njieje ideálne riešenie.. Títo hráči sa nevracajú len preto aby pozbierali všetky medaile a následne postavili div. Vracajú sa určite aj kvôli partii. Je hlúposť čakať od nich že sa rozdelia po 2-3 ľuďoch a pôjdu proti sebe. Skôr by sa mala zorganizovať začiatočnícka aliancia ktorú by kontrolovali a usmerňovali práve takéto partie. Silná a skúsená aliancia by si dala pred začiatkom servru "inzerát" že sú ochotní sa postarať o alianciu o 20 a viac ľuďoch. Následne by sa začiatočníci mohli hlásiť. Začiatočníci by mali oporu a rady zo strany silnej ally a skúsení hráči by mali pár desiatok hráčov o ktorých by vedeli že to niesu len ďalší popkári čakajúci na sfarmenie, pretože by mali prehľad o ich dedinách.

(Možno aj nejaké bonusy +10% zlatiek zadarmo pre mentorov by pomohli niečo podobné rozhýbať. Samozrejme na základe odozvy od začiatočníkov. Aj keď nato by asi bolo treba odobrenie z Nemecka).

Keby si zo začiatočníkej aliancie urobili hoci aj deff alianciu, myslím že by to tých začiatočníkov viac bavilo byť súčasťou spoločenstva ktoré bojuje o víťazstvo na servri. Do ďalšieho servra by už veľké aliancie mohli počítať s novými hráčmi čo sa už vedia orientovať.

No celé to ako vždy stojí a padá na ochote ľudí.

Registrovaný dňa
    25.05.2009
    Lokácia
    Prievidza

Povodný

Nemyslel som, zeby mali zbierat medaile. Takyto ludia uz maju co-to odklikane a vedia, ze frcky v profile nie su az tak dolezite. Oni by nemuseli hrat, aj keby mali iba 1 dedinu, sluzili by ako support pre danu ally. Myslim, ze na sk1 je takyto mentor Emperor, ale normal zvacsa nehravam, tak neviem posudit. Dolezite je aby radili a usmernovali.

Registrovaný používateľ Avatar užívateľa Suňo
    Registrovaný dňa
    27.07.2010

Príspevok

Citovať Originál od winterugy Zobraziť príspevok
    Na predposlednej sk1 som sa nejakou náhodou dostal do Demonty, naučili ma väčšinu vecí čo viem. Keď som povedal že som nováčik pravidelne ma kontrolovali a radili. No teraz sa do takej ally dá dostať len ťažko.
    Ak myslis predoslu ako sk1-4 vek tak som ju vtedy viedol tusim ak sk1-3vek tam som bol tiez tusim aky si mal nick ?

A teraz k teme: Ono treba rozlisit ci sa bavime o traviane ako takom alebo konkretne o clasicu z ktoreho bolo video... Osobne niesom zastancom omalovanky co som tu uz viackrat prezentoval ale to teraz nechcem povedat angel
    Podla mna neni pravda, ze aliancie nevychovavaju novych hracov... Ale myslim, ze sa registruje malo novych hracov. Aliancia nepotrebuje 60x Elitu aby vyhrala server... Vzdy to je tak, ze sa zaucaju aj novi hraci. Lenze kazdy si povie ze nemoze zaucit cely server lebo by si zmensil uz ajtak maly pocet fariem...

Teraz k faktom: Na T3 sa novy hraci ani nemaju dovod registrovat koli reklamnej politike nemecka... Nemozme cakat, ze sa tam udrzia stari hraci a novych netreba... Kebyze ja ako novy hrac pridem na server tak ma to chcene ci nechcete vzdy zvedie na T4. Nehovorim otom, ze kebyze uvidim tie malovane obrazky uz na uvodnej stranke tak si pomyslim, ze je to hra pre 9 rocne deti...
    Nemozme vsak davat vsetko zavinu T4 hraci ubudali este ked nebola ani na plane, avsak vtej dobe som nikde nevidel na nete na travik reklamy. Teda aspon nie v takom mnozstve ako teraz. No zase su to len kreslene animacne postavicky... Hlavny problem je podla mna to, ze si nemci neurcili cielovu vekovu kategoriu. Travian nieje hra pre deti, koniec koncom nanich ani nezarabaju ale pre novych hracov sa prezentuje ako detska klikacka... Preto si myslim, ze mozno by stacilo len trosku dat image na spravnu mieru a hraci by chodili... Potom su tu samozrejme moznosti ako zlucenie SK+CZ ale to by bolo iba docastne riesenie, kedze by chvilkovo bolo viac hracov ale upadok by pochvili pokracoval lebo ubytok hracov samozrejme je bol aj bude, stym rozdielom, ze sucastne prezentovanie travianu si myslim nedokaze prilakat dostatocnu pocet hracov aby sme boli s "mortalitou" aspon na 0...angel

Suno

Strana 1 z 5 12345 PoslednýPosledný

Pravidlá prispievania