Strana 1 z 2 12 PoslednýPosledný
Zobraziť vysledky 1 do 10 z 11

Téma: Návod pre začiatočníkov za všetky národy :)

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    23.04.2010

Povodný Návod pre začiatočníkov za všetky národy :)

Zdravím,

rozhodol som sa, že Vám napíšem veľmi jednoduchý návod hlavne pre začínajúcich hráčov. Nebaví Vás byť farmou a byť stále pod útokmi ? Tento návod Vám momôže sa toho zbaviť.

Začiatok:
    Server: Je na Vás či si pôjdete zahrať speed alebo classic...
    Národ: V podstate všetky, ale výhodou zo začiatku sú galovia.
    Denná aktivita: Stači kľudne aj 5 minút

Začne nový server a môžete sa zaregistrovať hneď alebo 3-5 deň. V podstate je to jedno Odporúčam však, ale hneď. Robte úlohy a hlavne výpravy s hrdinom. Pokiaľ nemáte v záujme kupovať na účet zlatky tak zlatky z úloh nemínajte (35 zlatiek), ale veci nájdené hrdinom predajte v aukcii. Zlatky budeme potrebovať, aby sme zaplatili GOLD CLUB.(Neskôr sa dozviete prečo) Na speede Vám stačí 3000 strieborných, ale na classicu 13 000 strieborných(dobré je predať zvitky).

Ako sa nestať farmou a ako prežiť

Zo začiatku robte iba úlohy a hrdinu posielajte na výpravy. Keď hrdina dosiahne ďaľši level jeho schopnosti dávajte: 1 do sily útoku je to preto, aby strácal menej života na výpravách a 3 do surovín(potrebujeme veľkú ťažbu) Prvý týždeň by ste mali stihnúť všetky úlohy okrem rezidencie a poprípade aliancie.

Úkryty: Stavajte vždy úkryty, aby Vám pokryl toľko ako máte sklad surovín a sýpku. Aj keď budú chodiť na Vás útoky to nevadí, pretože nič neukradnú

Ťažba: Predtým ako začnete stavať požiadavky na novú dedinu musíte aspoň vylepšiť na speede všetky surovinové polia na lvl 5 a na classicu na lvl7.

Nová dedina: Druhý týždeň na speede (na classicu je to cca štvrtý týždeň) začneme stavať rezidenciu na lvl 10 a osadníkov. Tu využijeme GOLD CLUB, pretože nastavíme, aby nám jednotky unikli v prípade útoku, a preto nám nemôžu padnúť osadnící a ešte ho využijeme aj tak, že druhú dedinu potrebujeme minimálne MC 15 (1-1-1-15) + 125% obilia, keď nájdete aj + 150% obilia je to len pre Váš lepšie. Pri najhoršom nájdeme aj MC 9 (3-3-3-9) + niake to obilie. Pri tomto nám pomôže Crop finder, ale hneď nezaložíme MCčku ale blízko pri nej napr. 4-4-4-6. Súradnice dávajte napr. 250/-250 pod ani nehľadajte... Pošlite osadníkov na založenie.

Druhá dedina

Stavajte iba ťažbu, sklady a trh. V prvej dedine stavajte už po tom čo chcete, ale odporúčam obranu. Zmeňte hrdinovi domovskú dedinu na vašu druhú. Keď dáte v druhej dedine ťažbu aspoň na level 8 na speede tak zase postavíme rezidenciu na level 10 a založíme vysnenú MCčku.

Tretia dedina

Založili ste MCčku Ja ju väčšinou využívam na výrobu armády na pochod na div sveta. Odporúčam však, ale robte tam OFFku (útok). Nestavajte tam zbytočné budovy, ale stavajte tam iba vojenské. Neskôr obsaďte oázy a samozrejme tam postavte palác a vyhláste dedina na hlavnú.

Ďaľšie dediny

Neskôr zakladajte dediny hlavne čo budete potrebovať napr. 5-4-3-6. Ostatných dedinách robte hlavne obranu a posielajte suroviny do MCčky na armádu. Neskôr 10 dedinu môžete založiť aj MC 9.

Občas sa pozrite aj na okolie či nemáte v blízkosti aj niakeho nepriateľa. Keď áno radím ho zničiť alebo prebrať si dediny

Ps: Toto je môj prvý návod, a preto prosím, aby ste ku mne boli zhovievavý. Ďakujem za názory a chyby

Registrovaný používateľ Avatar užívateľa unihoc
    Registrovaný dňa
    25.05.2009
    Lokácia
    Prievidza

Povodný

Ak sa rozhodne niekto podľa tvojho návodu stavať katovačku, tak treba podotknúť, že na nonstop potrebuje nad 10 zásobovačiek. t.j. do tej doby je najrozumnejšie všade sláviť-KB.
    skx 9: Euphoria http://www.youtube.com/watch?v=C4f-Di8yuI4
    skx 10: airohpue, skx 12: Laktibrada, skx 13: Krtko Rudko (dual acc.), skx14: Chaen

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    17.12.2011

Povodný návod

No pekne si to napísal...
    aj ked ja nemenim hlavnu dedinu hned po založení dalšej... (hlavnú ti nik nepreberie)
    tiež pri zakladani dalších dedin zvažujem aj oazy v dosahu... min 2 ks.. nie len napr. 5-4-4-6

páčia sa mi že druhú dedinu si dal 4-4-4-6 množstvo hráčov už hned dáva mc15 a potom to nedokážu dostatočne rýchlo "uživiť=zasobovať" (moje najlepšie farmy) a ked zmenia ešte mc15 na hlavnu už niet cesty spať... v prvej dedine zkatujem trhovisko a hráč dohral...

tiež mi chýba info o surovinách...
    napr.Rimska armáda je závisla od železa ( momentálne mam teraz 24 dedin a 13 oaz na železo a stále mi je málo)
    pri Galoch mi chýbala hlina...ale dedin bolo menej...

nečítam tu žiadne info o špehoch.... min. 1 ks v dedine len pre informáciu či sa na mna niekto chystá...
    Klietky su tiež učinná obrana na začiatku (1-2 mesiace)

Aj ked presný návod sa nedá napísať...základ je prežiť prvé 3 mesiace potom sa hra otáča...smerom k artom...

Registrovaný používateľ Avatar užívateľa unihoc
    Registrovaný dňa
    25.05.2009
    Lokácia
    Prievidza

Povodný

ťažko hovoriť o surovinách, aké dediny si založiť. všetko závisí od toho z akých jednotiek chce stavať armádu. ei (drevo), ec (železo), blesk (hlina), hedky (hlina+železo) a za germána pálky (drevo), alebo sekery (železo).

akože návod pre začiatočníkov, aby sa rozklikal a rozkukal podľa mňa stačí. viacej si musí vyskúšať priamo v hre.
    skx 9: Euphoria http://www.youtube.com/watch?v=C4f-Di8yuI4
    skx 10: airohpue, skx 12: Laktibrada, skx 13: Krtko Rudko (dual acc.), skx14: Chaen

Registrovaný používateľ Avatar užívateľa Suňo
    Registrovaný dňa
    27.07.2010

Povodný

Denná aktivita: Stači kľudne aj 5 minút
    Tomuto som nepochopil... Ak budem online denne 5 minut ako mam za 4 tyzdne zalozit 2 dedinu ? angel.

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    23.04.2010

Povodný

Citovať Originál od Suňo Zobraziť príspevok
    Tomuto som nepochopil... Ak budem online denne 5 minut ako mam za 4 tyzdne zalozit 2 dedinu ? angel.
    Vieš ono je to tak myslené, že čím si tam viacej času tak skôr ju založíš A pochybujem, že keby tam je niekto cca 5 min., tak nespraví katovačku na div, ale on tam môže kľudne robiť iba DEFF. Vieš tento návod je skôr pre takých čo nesedie na Traviane 24/7, ale príde a odklikne si.

Registrovaný používateľ Avatar užívateľa Suňo
    Registrovaný dňa
    27.07.2010

Povodný

Bud som ja staromodny, ale travian je podla mna pretych co ho hraju a nie ukazu sa raz zaden na par minut... angel

Registrovaný používateľ Avatar užívateľa Anpetu Wi
    Registrovaný dňa
    21.12.2008

Povodný

Suňo si staromodny...

staci 5 min nastavit bota a hotovo
    Pravidlá fóra/Nahlásenie príspevku/Pravidlá hry/FAQ T4

Moja sloboda sa končí tam, kde sa začína sloboda druhého.

... lebo zlá panda príde dá ti body (aj mne) a ty sa nahneváš ...
    Otec/Brekeke

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    04.11.2008

Povodný

A potom o tyzden sa lognut na 2 minuty a vynadat MH za to ze ti to blokol....

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    15.08.2014

Povodný :I

o botoch som uz nieco pocul
    jo jo jo

Strana 1 z 2 12 PoslednýPosledný

Pravidlá prispievania