Strana 1 z 2 12 PoslednýPosledný
Zobraziť vysledky 1 do 10 z 15

Téma: Novy Travian vo verzii T5

Registrovaný používateľ Avatar užívateľa Ticky
    Registrovaný dňa
    07.08.2008

Idea Novy Travian vo verzii T5

Vazeni,
    rozhodli sme sa uz vas viacej nenechavat v neistote a preto vam chceme oznamit skvelu spravu: Gerhard Müller (alias KEEN) a jeho team zacal prace na vyvoji novej verzie TRAVIAN 5.
    Ak budu prace pokracovat v rovnakom tempe, ako doteraz, s istotou mozeme povedat, ze prva verzia TRAVIAN 5 bude publikovana uz v roku 2014.
    Vase pripomienky su pre nas velmi dolezite, takze by sme tymto chceli vyuzit prilezitost, sa vas opytat, na vase navrhy a pripomienky pre najnovsiu verziu tejto oblubenej hry.
    Vas,
    Travian Team.

Edit: Ak mate zaujem sledovat ako pokracuju prace na Travian T5, kliknite na http://blog.travian.com/
    Naposledy upravil Ticky; 23.08.2013 o 14:58
    Pozn: Z vlastnych skusenosti viem, ze najvacsi porusovatelia pravidiel najviac vykrikuju

Optimálne je to, ak je dobrá poznatková fáza obohatená dobrou emocionálnou inteligenciou z pohľadu schopnosti byť empatický voči hráčom.

Registrovaný používateľ Avatar užívateľa Suňo
    Registrovaný dňa
    27.07.2010

Povodný

Ako kukam je tu dost zhor na fore... Tak ci onak napisem:

Okaslat celu interaktivnu mapu... bud dat moznost v nastaveniach si zmenit na stary sposob mapy alebo tu interaktivnu uplne zrusit... Premna si dat mapu 7x7 a posuvat si sipkami o 7 poli bolo najpraktickejsie a najprehladnejsie. angel

Farmlist moze ostta tam by som toho moc nemenil
    vratit unikat boty na rychlost 3x
    odstranit z hry klietky na zvierata, teda najlepsie cely ten hero system ale to sa asi nestane...
    odstranit blbosti na pridavanie loajality tak ako aj diela na pridavanie KB
    unik jednotiek bud tak ako bol na T3.6 alebo vobec
    bonus k obrannym valom iba na %
    rozdielne budovy na kovaca/zbrojnicu
    hlasenie novej spravy -reportu by som dal naspat lebo neni nic praktickejsie ako ked to zmenilo farmu na zltu...
    A premna najhlavnejsia vec - fakovanie zrusit to (domyslite si ake.. ) obmedzenie...
    co sa tyka novych veci tak podla mna
    spolu s vyvojom T5 spravit aj aplikacie pre smartfony
    stazit ozivovanie hrdinu-cena + sanca zmensit sancu na najdenie vedra pocas vyprav + jeho silu ako jednotlivca - hlavne v zaciatkoch hry to dost vadi
    dalej by som urcite dal hracom vacsiu moznost v nastavovani si pracovnej plochy podla seba ako aj usporiadanie ikon atd- nech si kazdy v nastaveniach spravi podla seba + pre kazdu dedinu nech sa da aj samostatne (hovorim napr. o odkazoch na trh kasarne stajne) napr nech ma hrac moznost si tam pridat aj VK VS.
    Zvacsenie kontroly MH ako aj travian teamov. Aby boli TT vsetkych krajin evidovani na nejakom hlasovani-celosvetovom.a staznosti na TT sa riesili priamo tam a omoc prisnejsie... To aky povysenecky neochotny su TT vo vela krajinach je cosi hrozne... A pri dokazanom zlyhani MH pripadne ineho clena TT nech su hracovy vynahradene skody a vyvodene voci nemu dosledky... Hraci davaju zlatky ale nechcu zato vyhody... Ale chchu aby sa za tie peniaze udrziaval voci nim standart ucta a hlavne rychle a adekvatne chovanie a vybavovanie ich potrieb zo strany TT... A aby sa aj dalo predvidat trest MH za ten a ten priestupok... nejaka aspon orientacna tabulka..... nie ze na nejakom servery ti za pristup cez heslo na iny acc (deje sa bezne priznajme si) len zablokuje ucet a po napisani hned odblokuje (bez trestu) a niekde dobre ze nevymaze ucet a nenecha ti skapat vsetky jednotky kym sa uraci odpisat... Ked nato dotycny nema cas nech to nerobi... Ale ked to uz robi nech to robi profesionalne...Toto neni priamo na sk travian team lebo tu som hral naposledy sk3 ked bol T3.6 ale celosvetovo...
    To je tak co ma v kratkosti napadlo... urcite je toho viacej...

Registrovaný používateľ Avatar užívateľa Ticky
    Registrovaný dňa
    07.08.2008

Povodný

Postreh k praci MH resp. clenov TT:
    - Zial toto nema nic spolocne s novou verziou hry, preto prosim tieto diskusie riesit mimo tohoto vlakna, najlepsie s CM danej krajiny, ktory sa k jednotlivym pripadom budu vediet vyjadrit.
    - Co sa tyka trestov, zial porusim pravidla, dostanem trest, som si toho vedomi a s tym do toho idem. Ze som si tam napchal zlatky a takto riskujem je moj osobny problem. Je to na kazdeho zvazeni.
    - Postup na staznosti na MH su vsade rovnake vo vsetkych krajinach.
    - Co sa tyka velkosti trestu, vzdy to zavisi od daneho porusenia. Nie je prihlasenie na ucet ako prihlasenie na ucet, kazdy jeden pripad sa teda musi riesit osobitne a MH je ten, kto rozhodne o vyske trestu. Opat ak s vyskou nesuhlasis, mozes to riesit s CM.

Tymto by som chcel tuto debatu uzavriet. Ak mate nejake otazky k praci MH resp. ostatnych clenov TT kontaktujte ma prosim priamo.
    Vdaka.
    Pozn: Z vlastnych skusenosti viem, ze najvacsi porusovatelia pravidiel najviac vykrikuju

Optimálne je to, ak je dobrá poznatková fáza obohatená dobrou emocionálnou inteligenciou z pohľadu schopnosti byť empatický voči hráčom.

Registrovaný používateľ Avatar užívateľa Suňo
    Registrovaný dňa
    27.07.2010

Povodný

Viem, ze porusenie pravidiel=trest proti tomu nic nenamietam, ale aby boli aj vramci toho nejake pravidla

Co sa tyka tej T5 tak ma napadlo este ze by sa mohli spravit dediny typu
    6.3.3.6
    3.6.3.6
    3.3.6.6
    angel

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    04.06.2014

Povodný

Snáď sa pokúsia zabániť zániku travianu a konečne urobia adekvátne opatrenia. Pred 7 rokmi hrávalo travian niekoľkonásobne viac ľudí než je tomu teraz. Časom však pochopili, že hra nemá zmyseľ. Niet sa však čomu čudovať, keď samotné pravidlá tento zánik podporujú. Niekde som čítal, ako sa snažili zmazať rozdiely medzi slabými a silnými hráčmi, napr. spôsobom fejkovania, že treba poslať 20 panákov+jeden kat. Áno, určite je to obmedzenie útočenia, ale asi si zabudli položiť otázku, či to nie je obmedzenie aj pre slabších hráčov. Lebo práve ich sa to dotklo omnoho viac. Týmto sú stavaní do role fackovacích panákov V novších verziách zaviedli artefakty. Pozitívne hodnotím túto zmenu, lebo chamtivosť vlastniť ich je veľká a podporuje útočenie. No na druhej strane má aj veľké negatívum - že silný hráči sa stávajú ešte silnejšími a znova sa rozdiely len prehlbujú. Niektorí hráči majú armády, s ktorými vyhladia celé aliencie, no keď získajú artefakt na polovičnú spotrebu obilia, záujem pokračovať upadá. Každá jedna úprava v traviane smeruje len k tomu, aby silnejší hráči mohli byť ešte silnejšími a zvyšok hráčov len zapĺňa priestor mapy. Bez zlatiek je z hráča bezvýznamná nula. Napríklad taký npc obchodník je totálna blbosť, ktorá patrí samozrejme k najväčším výhodám. Ak už nejaké obmedzenia chceli robiť, tak napríklad mali zvýšiť poplatok tejto služby aspoň na 5 zlatiek, aby sa obmedzilo žito-menenie. Alebo bonus +25% surovín je až príliš veľa. Mali dať nejakých 10%. Taktiež ihneď dokončenie stavby je niečo nereálne, proste úplne odveci. Hral som online hry v ktorých takáto možnosť nikdy nebola. Ak chceli ryžovať tak najmä na používateľskom prostredí akým je napríklad farmlist, crop finder atď. Takto hra stráca akúkoľvek férovosť, vyrovnanosť, súťaživosť a celkovo teda aj chuť do hrania. Poprípade sa mali zamerať na zvýhodnenie nezlatkujúcich hráčov aby hra bola vyrovnanejšia, napríklad zavedením surovinových oáz +50% tak ako je to v sivej zóne. Ak však sú obilné polia 50% všade, tak aj surovinové 50% mali dať všade. Takto by sa aspoň trošku zmenšili rozdieli. I keď s obilím by to stále vychádzalo postatne výhodnejšie vzhľadom na 15 obilných polí a dvoch bonusových budov na obilie.

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    04.11.2008
    Lokácia
    Plzen

Povodný

Z trojkových verzí se udělal krok úplně špatně - byl bych rád kdyby se vycházelo z T3,5

Věc co mi neskutečně točí

-farm list (farm zabíral čas a je ti lepší mohli nafarmit miliony - teď každá lama)
    - úhyb jednotek - zrušit - největší zásah do zábavy hry :-(
    -mapa 7x7 (dobrej nápad) toto co je momentálně je chaozZz
    - šedá zéna podle mě nepřinesla také nic dobrého
    - Možná by bylo dobré každému hráči co dohraje server dát medaily, kterou by si mohl vyvěsit na dalším serveru (děti by to jistě uvítali)
    - nové vesnice (například: 12,18 obilných, nebo "MC" na dřevo,hlínu,železo)
    - Omezenej farmlist na 100 farem je nesmysl.
    Naposledy upravil CM Maslenka; 12.06.2014 o 06:09 Dôvod: zlucenie prispevkov

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    02.05.2013
    Lokácia
    pod mostom (adresu neviem)

Povodný

možno je to hlúposť, ale je tu pechota, jazda, artiléria a možno by sem mohli pridať nejaké strelecké jednotky. tiež som rozmýšľal nad pridaním ďalšieho druhu artilérie. niečo na štýl obliehacia veža/rebríky čo by znižovalo deff bonus hradieb výraznejšie ako barany ale na druhej strane by to neničilo hradby.

hrdina má off a deff bonus a možno by mohli pridať atribút, ktorý by znižoval deff dediny, na ktorú hrdina útočí/off armády útočiacej na dedinu, ktorú hrdina bráni.

a asi najväčšia hlúposť, ktorá by ale fajne oživila hru. nebolo by od veci pridať nový národ. rozmýšľal som nad Grékmi. s hoplitmi ako top pechotou, ktorí by mali niečo na štýl horde bonusu, čiže čím viac ich je, tým sú silnejší. teraz sú v hre galovia - lacná deff, germáni - lacná off, rimania - drahá ale dobrá off. nechýba tu niečo ako drahá ale dobrá deff

Registrovaný používateľ Avatar užívateľa Athena
    Registrovaný dňa
    25.05.2009

Povodný

Vývojár je človek, ktorý robí nikým nechcené zmeny, ktoré zbytočne ničia fungujúci systém, a tým dokazuje vlastnú dôležitosť.
    Pokojne by som sa zaobišla aj bez T4.
    Slovenský travian upadol, ale aspoň toto fórum sa trocha pozdvihlo.

Registrovaný používateľ Avatar užívateľa KeepSmiling
    Registrovaný dňa
    18.11.2013

Povodný

T4 verzia je úhľadná a pekná, žiadna "preplácanina". Táto nová verzia je už viac adventúra a nie prehliadačová hra na klikanie, už to moc preháňajú si myslím.

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    20.12.2014

Povodný este nieco

chcel by som aby sa zväčšovali budovy dam na kasarne na uroveň 10 kasarne budu väčšie

Strana 1 z 2 12 PoslednýPosledný

Pravidlá prispievania