Strana 2 z 2 PrvýPrvý 12
Zobraziť vysledky 11 do 19 z 19

Téma: Nikde nic...

Šéfkuchár Avatar užívateľa Šesták
    Registrovaný dňa
    18.03.2012
    Lokácia
    Košice

Povodný

A čo ak by sa tam nezlatilo, zaplatil by sa len nejaký vklad, že sa môžeš zúčastniť toho špeciálneho servera. Myslím keby to bolo formou 1 na 1 a išlo by o reálne súperenie, bolo by to divné keby sa tam zlatilo o dušu, to by bol skôr turnaj o naj zlatkára.

Retired CM Avatar užívateľa CM Maslenka
    Registrovaný dňa
    28.04.2014

Povodný

Nezlatilo, trznicu a aukciu by sme asi tiez museli zrusit (aby sa hraci ozaj nepodporovali). Posielanie podpor na ine ucty asi tiez, farmenie tiez (pretoze mozes vyberat aj kamosa na zaklade dohody).. No ja neviem, obavam sa, ze by to nefungovalo.

Registrovaný dňa
    18.03.2012
    Lokácia
    Košice

Povodný

Keby to bol turnaj súbojov 1 na 1 také aké podpory Nechápem ...
    Fungovať by to fungovalo, keby sa upravili veci nato potrebné ... Len ten formát by im nepriniesol toľko peňazí ako takto. Ja nevravím, že to už by bol ten travian ako teraz, bolo by to výrazne pozmenené. Každopádne každí má svoju predstavu. Keď sa dajú počítačové stratégie hrať 1 na 1 dala by sa isto vymyslieť a upraviť verzia travianu. Tento môj "šialený nápad" má + aj -, myslím si, že veľa hráčov by si radi nejakou podobnou formou zmeralo sily.

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    31.07.2014

Idea

Citovať Originál od CM Maslenka Zobraziť príspevok
    Teeda, preco nie su kroniky, to je skor otazka na Vas hracov. My ich robit nemozeme - jednak nemozeme zverejnovat hlasenia a potom "zakulisie" servera poznaju najlepsie hraci, ktori to hraju. Z tohto pohladu je to bohuzial tak, ze co si nespravite, to nebudete mat

Preco si myslis, ze prave na SK (nielen) speedoch hra reprezentativna vzorka vsetkych svetovych hracov Travianu? Ja si myslim, ze by tam nasli okrem ineho aj celkom dost

1) hracov, z ktorych si kazdy mysli, ze ak sa nieco (ne)paci jemu, tak sa to musi (ne)pacit aj vsetkym ostatnym.
    2) hracov, ktori nevedia spolupracovat a myslia si, ze vsetci ostatni hraju len preto, aby ich niekto mohol farmit alebo mat z ich uctu prospech (def).
    3) hracov, ktori su na vyssie uvedene ochotni pristupit a potom sa stazuju, ze hra je "onicom", stale to iste dokola a nebavi ich.
    4) hracov, ktori za svoje neuspechy vinia vsetkych ostatnych, len nie seba. Napriklad, podla tychto hracov nikdy nie je na chybe hrac porusujuci pravidla, ale multihunter, ktory si mu za to dovolil dat trest.

(ked to tak po sebe citam, asi je to fakt reprezentativna vzorka, akurat sa obavam, ze tymto hracom sa velmi vyhoviet neda)

Len tak pre porovnanie, tento speed mal pred koncom servera sotva 800 registrovanych uctov, z toho nieco menej, ako 500 aktivnych. SK5 (aEU 1x) ma momentalne cca 900 registrovanych uctov, z toho 700 aktivnych. Mne sa naozaj nezda, ze by aEU bol medzi slovenskymi hracmi o nieco menej popularny, ako 3x speed. O par dni startuje aEU v rychlost 2x, osobne som celkom zvedava, aky uspech alebo neuspech zozne tento server.
    Ja som to povedal len cisto z marketingoveho hladiska ,tym ze clovek prehrabava zahranicne fora tak vsade je to rovnake nevidno ziadnu segmentaciu nic .

Proste keby spravia normalny dotaznik pre hracov ktori by ho vyplnili v hre na kazdom servery a podla toho by by sa na roznych serveroch pridavali zmeny. Nie len na vzorke hracov z Nemecka . Napriklad ked vidim oznamenia tak vsade su rovnake pripada mi to ako kopia , ako to ze ked im hraci pisali emaili ze ako boli spokojni nemyslim si ze to bolo rovnake na kazdom servery ale to je druha vec... Ja chapem ze organizacia je trochu bordel ale aj tak by sa to dalo vylepsit keby sa chce...

Ono taktiez som si pozrel ze od urciteho veku sa kroniky prestali robit a to bolo uz od roku 2009 to tu poriadne upadlo. Ako zacal travian priblizne v roku 2003 odvtedy bola vzdy neaka kronika kazdy rok tak co sa potom zmenilo?
    Ked zobereme do uvahy ze tito hraci ktori si robili kroniky tak vlastne robili travianu reklamu (Word of mounth) Lenze novymi updatami a uprostrednovanim novacikou boli tyto hraci svojim sposobom vyhnani kedze ich strategia hrania uz na novych serveroch nefungovala a server sa uberal uz len zlatkarskou cestou ... Proste je to smutne aj to forum byvalo zivsie ked si niektori este pamataju 7 rokou dozadu

Neberte to zle je to proste moj nazor a myslim ze keby to niekto vnukne vedeniu tak by to nebol docela zly napad.

Retired CM Avatar užívateľa CM Maslenka
    Registrovaný dňa
    28.04.2014

Povodný

Citovať Originál od Ddusan66 Zobraziť príspevok
    Proste keby spravia normalny dotaznik pre hracov ktori by ho vyplnili v hre na kazdom servery a podla toho by by sa na roznych serveroch pridavali zmeny. Nie len na vzorke hracov z Nemecka .
    Ja to neberiem zle, len nerozumiem, ako si prisiel na to, ze hra sa robi podla hracov z Nemecka. Firma sice sidli v Nemecku, ale na jej vyrobe sa podielaju ludia z roznych kutov sveta (aj ked povacsinou fyzicky pritomni v Nemecku) ....

Ano, spravy a novinky su vsade rovnake, ale tak snad necakas, ze tu bude nejaka optimalizacia pre 1000 ludi z nejakeho statu, z ktorych aj tak kazdy chce nieco insie a najhorsie je na tom, ze vlastne ani sami nevedia, co by vlastne chceli. (Prikald: stavat Div nas nebavi.. fajn, spravil sa AEu.. vysledok? AEu je cely zle). A teraz si zober, ze takychto krajin je cca 50. Inak konstruktivne napady uvitame vzdy, ale treba sa aj s nimi trosku drzat pri zemi a zvazit vsetky aspekty. Napriklad server pre 2 ludi mozno pre niekoho znie zaujimavo, ale ked si zoberies, ze na prevadzku jedneho servera potrebujes 10tky ludi, ktori zabezpecuju jeho prevadzku od servera, cez plus az po customer support, niektorych dokonca nonstop, tak urcite zacnes sipit problem, resp nepomer...

Nerobia sa kroniky, lebo ludia to prestali hrat. Preco to prestali hrat? Lebo ich to nebavi, resp. preto, ze ine aktivity ich naplnaju viac. Od roku 2003 preslo 11 (!!) rokov. Vacsina vtedajsich hracov skoncila vysoku skolu, zalozila si rodinu a jednoducho ma ine priority, ako stravit 12 hodin do dna za pocitacom a robit dokola to iste. To je proste fakt, istym sposobom prirodzeny vyvoj. Spravanie ludi sa meni a preto sa musi do istej miery menit aj casova narocnost hry. Nie je vsetko len o tom "chranit novacikov", ako si to "skilleri" (zavislaci) radi vysvetluju. Ani pre vacsinu ludi, ktori hravali v roku 2003, uz nie je zaujimave prisposobovat zivot hre, a vobec to nesuvisi s ich schopnostou pochopit a hrat ju. Jednoducho to nehraju preto, lebo si velmi dobre uvedomuju, ze nejaky "nolifer" ich v sucasnom stave zlikviduje, nezavisle od toho, ako dobre pri svojich casovych moznostiach budu hrat a tak radsej nehraju vobec...

Takisto sa meni technologia. Teraz mas vykonnejsi telefon ako si mal pred 11 rokmi pocitac. Mas mobilny internet za par supov a na kazdom druhom rohu free wifi. Je prirodzene, ak chces svoju oblubenu hru mat stale so sebou a mat take iste moznosti, ako za PC. Lenze to nejde, lebo vacsina telefonov jaksi nema mys ani plnohodnotnu klavesnicu. Preto sa meni zakladna technologia aj pouzivatelske rozhranie, tak, aby bolo rovnako pouzitelne ako na PC, tak na mobiloch a tabletoch. A to uz vidim, ze ludia z principu budu nadavat na T5 len preto, ze je na prvy pohlad ina bez toho, aby si nove pouzivatelske prostredie aspon skusili Je to smutne, ale je to take.. slovenske.

Nuz a ano, vela ludi prestalo hrat s prichodom T4, ale je to naozaj prvopotna pricina? Ja si skor myslim, ze to bol len impulz, ktory uz davno rozhodnutych (alebo rozhodujucich sa) ludi presvedcil, ze naozaj je ten cas, zavesit hranie na kliniec. Od tej doby bolo k dispozicii mnozstvo T3.6 serverov v roznych verziach a bohuzial vsetky dopadli tak, ze na nich hralo este menej ludi, ako na T4.
    Naposledy upravil CM Maslenka; 13.12.2014 o 09:06

Registrovaný dňa
    18.03.2012
    Lokácia
    Košice

Povodný

Pravda je taká, že hráči majú tu veľmi malé slovo a to je úplne proti zdravému rozumu. A čo môžu spraviť ? Napísať do Nemecka ? To je ako keby mám problém a napíšem prezidentovy už vidím ako by ho začal riešiť Čo sa dá aj pochopiť toho spamu a pošty majú veľa. Iný postup ? Napíšem MH alebo niekomu inému nech to posunie ďalej ? No myslím, že kvôli jednému hráčovi by neposlali už len s toho názoru, že je to názor jedinca. Tak aký spôsob spraviť petíciu na servery ? Na fóre vytvoriť tému ? Je to len šaškovanie a hráči už sa nezapoja len s princípu.

Takže jeden dôvod prečo klesá počet hráčov je malé slovo hráčov. Čiže Dušan má s časti pravdu, ale pravdu máš aj ty tie dôvody boli veľmi pekne rozpísané (zmeny v živote, ľudia vyrastú, časová náročnosť hry, t4, nezáujme o nováčikov ...)

Ďalej je to zlá reklama travianu. Kto už len sa prihlási na travian keď vidí tú detskú grafiku a reklamy jak pre 5 ročné deti. Proste ľudí pri stratégii zaujíma najmä akčnosť, krv ... Zase je tu aj staršia generácia, ktorú by zas iný spôsob reklamy zaujal.

Ďalšia vec je, že každá hra zovšedne ... Doba sa mení a takisto aj požiadavky a predstavy generácie.

No a aby som len druhých nehanil a seba resp. hráčov ospevoval do veľkej miery zato môžu aj hráči. Proste veľa serverov končí veľmi trápne a aj odohrávajú sa trápnym štýlom. A do toho už členovia travian teamu nemôžu zasahovať. Server je len taký aký si ho urobia hráči. A tí si ho tak urobia, že svojou zbabelosťou znechutia desiatky účtov.

Ale na druhej strane, aby som nebol priemerne kritizujúci bo ja hlavne kritizujem môže zato aj travian, že tá hra neni tak akčná až nudná. Pretože najprv je dlhá ochrana hráčov, potom hráči vyčkávajú na arty a toto obdobie je dosť ubíjajúce. Áno artefakty sú pekná vec, ale proste väčšina šetrí ofku na ne. Niektorí samozrejme zvládnu si zahrať útočne aj v pred artefaktovom období. Niektorí sa zas uskromia a zoberú si len malý artefakt a na ten netreba až tak veľkú armu. Alebo niektorí hráči si ich jednoducho vybijú od hráčov. Každopádne to veľa hráčov motivuje neútočiť, keďže viac hráčov je priemerných ako nadpriemerných ... Šetrenie ofiek na div sveta ... Možnosť nakúpiť si klietky a vytvoriť zoo ... a kopu ďalších vecí berú akčnosť hry, čo pri stratégii je na škodu.
    Naposledy upravil Šesták; 13.12.2014 o 10:56

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    09.06.2014
    Lokácia
    Bratislava

Povodný

Tiez si neviem osobne predstavit verziu 1 proti 1, ved prave preto je to strategicka hra, a to je na traviane krasne, spolupraca v alianciach, intrigy, komunikacia atd.

Nad cim som ked tak ja uvazoval:

1, vzhlad... pracujuci clovek si uz Travian v praci zapnut nemoze, starsie verzie boli aspon trosku nenapadnejsie, ale to co je teraz, a co sa chysta, to uz sa da porovnat s pozeranim filmov pocas pracovnej doby, ak Vam tam pride sefko.

2, celkom ma zaujal napad, ze nech sa plati akesi "startovne", kludne az povedzme po uplynuti nejakeho casu od startu, napr. "mozes hrat 4 dni zadarmo, ak chces pokracovat zaplat" - aby napriklad aj ti, co im start nevide, mali este moznost sa pripadne rozhodnut. A tym spravit v podstate nezlatkarske kolo, peniaze budu zo startovneho a server bude velmi ferovy a ukazu sa skutocne kvality hracov (FL, pluska a pod. nechat zadarmo, zrusit moznost okmaziteho dokoncenia stavby a podobne).
    Takyto server nemusi byt kazdy, staci mozno jeden v krajine, a hrac bude mat moznost sa rozhodnut, ci pojde hrat klasicky zlatkarsky, alebo nezlatkarsky a vyrovnanejsi (iba napad)
    A nehovorte mi, nech je TT kolkokolvek, ze by boli stratovi, tomu nikdy neuverim, z tych ziskov co musia mat

3, dokazete najst boty a podobne, skuste zaviest do buducna pravidlo 1 ucet = 1 hrac. Aj to by mohlo byt celkom fajn, ked ja si svoj uspech rad povedzme budujem sam, o uspech svojho acc sa nechcem s nikym delit, tak ako mam hrat proti uctom kde je 598 hracov a striedaju sa kazdych 40 sekund? Tazko, ked to fici nonstop (ale ako pozeram, uz sa zaviedla "platena ochrana" za zlatky, daka dovolenka ci co, vyborny tah, to bude zase penazi od zlatkarov )

4, defenzivny hraci... def hraci su dneska uz skor povazovany za (s prepacenim) pobehlice offkarov.. deffar spravi milion def jednotiek? no a? kto to vidi? co z toho ma? posle to na podporu offarovi a kto ziska medailu? no offkar a chudak defar ma po armade a zbytocne. A vobec sa necudujem, ze to tak je, kedz toho nic nemaju, ziadnu motivaciu nic...

Toto su len nazory a navrhy, ziadny utok na TT, ani nic podobne, skor mozno temy na zamyslenie sa a temy hodne diskusie. Ak ma este neico napadne, budem dopisovat

V.
    SKX (18) - Dokkenovci - (Bulanci)
    Past SKX: Dokken(Bulanci),Teletubbies(VM™),Dead Tiger(~SS~),Cassiopeia(SiO2),Vilzek(THINK)

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    24.11.2009

Povodný

to s deffarom velmi dobry napad , to by som bral aj ja taku zmenu, ale čo sa týka 1 osoba 1 učet, to sa neda zabraniť, pretoz eked sa pripajaš s prace, s domu s baru, tak to už maš tri pripojenia s inych miest, a ako dokazeš ze to hra len jedna osoba? tomu sa neda zabraniť

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    09.06.2014
    Lokácia
    Bratislava

Povodný

Ved prave, to by bolo problematickejsie, ale povedzme, ze by sa mohlo urobit nejake obmedzenie na pocet IP-eciek, z ktorych sa mozes prihlasit, ja neviem uplne random priklad =>
    Kazdy hrac(ucet) ma povolenych nech 5 zariadeni, z ktorych sa moze pripojit. Predstav si bezneho cloveka, ako by to vyuzil:
    1, svoj pocitac, ktory pouziva doma
    2, nech pocitac u priatelky
    3, nech pocitac u rodicov (ak chodi na vikendy z intraku napr), prip. rezervny slot
    4, pocitac v praci
    5, telefon/tablet a pod.
    A uz by sa mozno nechalo rozhodnutie na hracovi, ako si tieto zariadenia vyberie, ci si vezme dualistu, ktory mu znacne znizi pocet povolenych zariadeni, nakolko aj ten dual nejake bude musiet pouzivat, teda majitel ich bude musiet zapisat medzi tych 5 volnych.
    A to by si uz rozmyslel dany hrac (majitel), ci radsej vyuzije svojich 5 volnych slotov pre zariadenia, alebo sa o ne podeli s dualistom a tym sam seba oberie o moznosti pripojenia.

Mozno je to len utopia, mozno je to totalne nerealne, ale ved ked uz diskutujeme na tuto temu, tak preco neskusit prebrat vsetky moznosti? Je to iba napad

V.

Edit:

Citovať Originál od Vill - Dokk Zobraziť príspevok
    4, defenzivny hraci... def hraci su dneska uz skor povazovany za (s prepacenim) pobehlice offkarov.. deffar spravi milion def jednotiek? no a? kto to vidi? co z toho ma? posle to na podporu offarovi a kto ziska medailu? no offkar a chudak defar ma po armade a zbytocne. A vobec sa necudujem, ze to tak je, kedz toho nic nemaju, ziadnu motivaciu nic...
    Ospraveldnujem sa, nejde mi uz EDIT-ovat pripsevok, tak este doplnim, ze defarov samozrejme ubuda, a preto nema kto branit tie divy a servery vyzeraju ako vyzeraju Kazdy sa trepe do offky, lebo chce medaile, uspechy a podobne blbosti, ale do defu sa nikto nehrnie, lebo za to podobne uspechy a motivacie vo forme bodov a medaili nemaju.
    Naposledy upravil Vill - Dokk; 15.12.2014 o 23:16
    SKX (18) - Dokkenovci - (Bulanci)
    Past SKX: Dokken(Bulanci),Teletubbies(VM™),Dead Tiger(~SS~),Cassiopeia(SiO2),Vilzek(THINK)

Strana 2 z 2 PrvýPrvý 12

Pravidlá prispievania