Strana 2 z 2 PrvýPrvý 12
Zobraziť vysledky 11 do 16 z 16

Téma: Speed Ukradnutie uctu

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    04.11.2008

Povodný

*rehot* Niekto vam hackol heslo na traviane aj na pokeci? Nebude to tym, ze si mal velmi velmi slabe heslo? Najskor velmi podobne tvoju nicku? Smola. S tymto ti nikto nepomoze. Ani admin.
    "Keep your family far away and your enemies closer"

Zablokovaný
    Registrovaný dňa
    25.01.2009
    Lokácia
    Bratislava/Londýn

Povodný

Ano byva to tak az u 64% ludi, ze na internete si davaju stale rovnake heslo a asi aj tu to bola obrovska chyba, aj ja som to tak robil ale stalo sa mi nieco podobne

Registrovaný používateľ Avatar užívateľa Mustafa Dig
    Registrovaný dňa
    04.11.2008
    Lokácia
    Slovensko, Bratislava

Povodný

hraci by si mali davat aspon 10 miestne hesla kde su cisla, pismena a cudzie znaky ... to je isitota ze ti nikto na to nepride ...

Registrovaný používateľ Avatar užívateľa Archer
    Registrovaný dňa
    06.02.2009

Povodný

Tak vezmite si z tohto ponaucenie:

Davajte si bezpecne hesla. Ja mam v podstate dve hesla:

1. Heslo, ktore pouzivam uz asi 7 rokov, davam si ho vsade, kde nie je podstatne, ked nanho niekto pride (na mnohych strankach sa musite najprv registrovat, aby ste dosiahli to co chcete a kto si to ma pamatat), toto heslo pouzivam aj napriklad k svojmu travian uctu, ale keby som chcel hrat dual, tak si ho urcite zmenim, aby nebolo rovnake ako heslo k mojmu mailu.

2. Heslo, ktore pouzivam na dolezite stranky (internetbanking, Paypal, Ebay), o ktorom som si isty, ze nanho nepride ziadny bruteforce, toto heslo by som nikdy nepouzival inde, ako doma (netcafe ani nahodou). Nedal by som ho ani svojej nastavajucej (prepac, laska moja jedina :-))) ), dokonca ho ani neviem naspamat. Mam ho zapisane vo wordovskom dokumente, ale aj keby sa k tomu dokumentu niekto dostal, tak nanho nepride, lebo ten dokument je 10 stranok popisanych nezmyselnymi znakmi a iba ja viem, na ktorej stranke, v ktorom riadku a na ktorom mieste v tom riadku sa to heslo zacina a konci. To mi sice nepomoze, kebyze mi niekto postne keylogger, ale na to si davam pozor.

V prvom rade ale nedavajte svoje pravidelne pouzivane heslo niekomu inemu, ak ho mate na travian ucet aj na mail, tak si ho na traviane najprv zmente, ked pojdete hrat dual Inak tu budete vyplakavat na fore a aj tak vam uz nikto nepomoze.

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    10.12.2008

Povodný

Citovať Originál od mmo Zobraziť príspevok
    *rehot* Niekto vam hackol heslo na traviane aj na pokeci? Nebude to tym, ze si mal velmi velmi slabe heslo? Najskor velmi podobne tvoju nicku? Smola. S tymto ti nikto nepomoze. Ani admin.
    To bolo asi tak ze tam mal rovnake hesla a kedze travianovske dal dualovi, dal mu hned aj majlove heslo... este ze nejdu ti smajlici dnes

Prave som na podobnu temu reagoval a uz je to tu bohuzial zase. Ukazkovy pripad ako sa to nema robit. A zabil to moderator, ked dava navod, ktory to vlastne sposobi. Uz len zverejnit taketo info o sebe chce guraz, radsej to zmaz skor nez sa podla toho zacne riadit viac ludi, pripadne to niekto zneuzije voci tebe !

Registrovaný používateľ Avatar užívateľa Archer
    Registrovaný dňa
    06.02.2009

Povodný

Mne by nenastvalo, keby mi niekto hackol travian, momentalne mam len ucet, ktory hram len tak pre zabavu a ani nemozem nejak ovplyvnit hru na tom serveri. Ale samozrejme kazdemu odporucam, aby pouzivali ine heslo na ucet a ine na mail. Ale v prvom rade pouzivat bezpecne hesla. Ak sa vam nechcu vymyslat, existuje vela stranok, napr:

http://www.fodor.sk/spectrum/heslogen.htm
    http://bluestar.nfo.sk/sk/nahodne.php
    http://www.goodpassword.com/

A samozrejme defaultne heslo pouzivam iba na stranky, kde mi nikto nemoze uskodit tym, ze by nanho prisiel.

Strana 2 z 2 PrvýPrvý 12

Pravidlá prispievania