Strana 1 z 2 12 PoslednýPosledný
Zobraziť vysledky 1 do 10 z 14

Téma: MC15 vs standardna dedina (HowTo)

Registrovaný používateľ Avatar užívateľa Tysinni
    Registrovaný dňa
    04.11.2008
    Lokácia
    Zilina

Povodný MC15 vs standardna dedina (HowTo)

Moj prispevok je inspirovany tymto topicom a vsetkymi podobnymi, ktore tu boli pred nim.

Kedze dilema "zalozenim ako druhu dedinu mc15 alebo standard" sa na fore objavuje pravidelne, mozno by stalo za to, keby niekto skuseny napisal o danej problematike navod, resp. studiu, ktora by sa prispendlila do prisluchajuceho fora. A mozno by bolo zaujimave, keby sa z toho spravila riadena sutaz. Podobne sutaze by sa dali usporiadat pri dalsich casto sa opakujucich otazkach.

Ak by k tomu TT seriozne pristupil, mohol by aj autora najlepsieho (uverejneneho) prispevku odmenit par zlatkami. Najma dnes, ked sa mnoho hracov stazuje, ze si nemoze zarabat na zlatky ref-linkami, v tom vidim zaujimavu sancu ako si privyrobit. Navyse nepojde o stereotypne klikanie dedin, ale o pracu, ktora pomoze dalsim hracov a nepochybne aj zvysi reputaciu autorov tychto clankov.

PS pre zle jazyky: Osobne nemam zaujem sa takejto tvorivej sutaze zucastnit a nesnazim sa teda vymysliet sam pre seba cestu, ako sa dostat k zlatkam. Skor si viem sam seba predstavit v paneli expertov, ktore navody hodnotia
    The only thing that can stop us is flat tire.

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    05.10.2009

Povodný

Myslím si, že to nie je moc dobrá téma, dôvod:
    1.Lama a hráči ktorý sa tomu nevenujú skončia večšinou ako farmi,ale ked už nie tak by som pre nich neodporúčal MC15 max. MC9 ale ako až 3-4dedinu alebo MC7...
    2.Existujú hráči ktorý preferujú hru bez zlatiek(ako napr. ja a myslia si že existuje aj lepšie využitie penazí ako ich minuť na väčší komfort v traviane) a tím by som neodporúčal MC15 lebo je to riadna brzda(vlastná skúsenosť) jedine ak neskôr ale MC9 je velmi lákavá ponuka...
    3.Pariči/závisláci,výborná volba MC15 za druhú dedinu v prípade viacerích uživatelou na jednom acc. a používaní zlatiek má to plno výhod atd...

Ale to sú len moje typi a názori...

Ale samozrejme všetko záleží na náhode a umiestnení,proste ide o danú situáciu,na túto otázku návod nepomôže,ved načo MC15 vzdialená 2hodiny bez oáz?A taktiež ide o národ a bla bla...

Moja odpoved teda znie,každý stratég si zvolí svoju cestu a hrá štýlom ktorý jemu vyhovuje...

Registrovaný používateľ Avatar užívateľa Expanzista
    Registrovaný dňa
    03.07.2009
    Lokácia
    Nitra & Brno

Povodný

moc som nepochopil poriadny zmysel tejto temy ale nevadi...
    ja len dodam, ze ak to myslis trochu vaznejsie a od zaciatku farmis ako divy tak je MC15 dobra volba lebo si mozes vybrat MC ktore ti vyhovuje a vobec ta to nepribrzdi v rozvoji, pretoze ked si dobry farmar tak tvoja vlastna produkcia predstavuje zanedbatelnu zlozku oproti tomu kolko toho ukradnes....

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    28.04.2009

Povodný

AMEN

este k tomu dodam, ze po urcitom case, ak to MCcko z nafarmenych suriek vyklikas na dvojciferny lvl, tak uz len to obilie z neho ti da za tyzden viac, ako povacsine nafarmi top farmar samozrejme menit zlatkami.... moznosti je vela, ale ak mas cas a chut na travian, tak jednoznacne MC15...pre menej aktivnych hracov je MC15 ako druha dedinka, jednoznacna brzda.....jedine ze sa odstahuju daleko a budu si popkarcit osamote

Registrovaný používateľ Avatar užívateľa Tysinni
    Registrovaný dňa
    04.11.2008
    Lokácia
    Zilina

Povodný

Citovať Originál od Expanzista Zobraziť príspevok
    moc som nepochopil poriadny zmysel tejto temy
    Zmyslom temy je upozornit na to, ze:
    1. Su hraci, ktori by o tomto probleme radi precitali viac ako tri vety, resp. poculi nazor skusenych bez toho, aby boli obvineni z toho, ze su "lamy".
    2. Su hraci, ktori dokazu o tomto probleme povedat viac ako tri vety.
    3. Stalo by za to odmenit ich, ak si daju tu namahu a spisu svoje vedomosti tak, aby tym pomohli inym.

Myslim ale, ze tento zamer bol jasne vystihnuty uz v mojom prvom prispevku.
    The only thing that can stop us is flat tire.

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    14.07.2009

Povodný

Ahojte,Moj nazor ktore je lepsie tak je jedoznacne ze MC15.Nezlatkujem nafarmim na Skx max 4mega a vojaci sa stavaju NONSTOP.Od katov po kone.Sam to zvladam zivit celu army ale ked uz mam podpory doma tak uz zacina byt problem.Ale nie je MC15 ako MC15 treba mat farmi na okoli oazy a dedinky ako zasobaren.A kolko mas casu na klikanie v tej dedine.

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    05.10.2009

Povodný

Ako som uz raz spominal,vsetko zalezi od situacie...

Napr. German urcite potrebuje MC15 ak to chce niekam dotiahnut,ale co napr. Riman? Drahe jednotky atd.. co ak ten hrac ma dobru poziciu velku pop. ale nefarmi a nezlatkuje... to mu je potom to MC15 na nic... atd...

zase by sme o tomto mohli napisat celu knihu...

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    14.02.2009
    Lokácia
    Bratislava-Žilina

Povodný

Ja sa tiez potom pripajam k tejto teme...strasne vela zalezi od toho aka je kvalita hraca.Nemyslim si,ze v tom hra ulohu narod,proste niekto vie hrat dobre za Germana,iny za Rimana ci Gala.Da sa vytiahnut aj maximum z utocnej ale aj popkarskej taktiky.
    AK niekto zlatkuje a zlatiek ma dost,jednoznacne volim volbu MC15.

1.Moznost:hrac,ktory ma pristup k zlatkam moze postavit aj 2 aj 3 dedinu ako MC 15,ak je vynikajuci farmar,moze si dovolit viac dedin obilnych z dovodu:

NORMALNA DEDINA(4,4,4,6) ma celkovu produkciu surovin 4800
    MC 15 DEDINA(1,1,1,15) ma celkovu produkciu surovin 5250,co je o 450surovin viac ako v normalnej dedine,nepocitam pri tom bonusy(najvacsie ma obilie 50%),ktore zdvihnu produkciu MC dediny o niekoholko stoviek az tisicok surovin.

2.Moznost:myslim si,ze vacsia polovica hracov nehra so zlatkami,ale ako urcite lepsi hraci vedia,bez nich to jednoducho nejde.Hrac,ktory nema pristup k zlatkam sa musi sustredit na normalnu dedinu,bez pouzivania NPC sa mu tazko az nemozne zivit MC15(musel by to byt vazne PRO :-)).Odporucal by som preto 2dedinu pre zaciatocnikov co najblizsie k 1dedine.Jej rychle zasobovanie napomoze k rozvijaniu dediny,avsak bude okrateny o bonus z oaz,co je pre lepsieho hraca vyhodou,tymto nechcem zhadzovat lepsich Travianistov,co stavaju dedinu vedla dediny,ich pocet je vysoky a setria napr. armadu na DS.

Aby som to vsetko zhrnolvela lepsie je mat dedinu MC15,je to najlepsia kombinacia pre zivenie armady a jej vacsia produkcia od ostatnych dedin je blahodarna pre rozvoj.Ak by som mal neobmedzeny pocet zlatiek,kazdu jednu dedinu si dam MC15

Stuchy

Registrovaný používateľ Avatar užívateľa Dočo
    Registrovaný dňa
    04.02.2009
    Lokácia
    SR

Príspevok

Ja si myslím, že hráč ktorý sa opýta na to, či si má dať ďalšiu dedinu MC15 alebo MC9 nie je schopný MC15 poriadne zabehnúť, a buď ho niekto katne alebo neskôr prebere...

Preto by mali takýto hráči brať ako druhú normálnu dedinu, poprípade sa popozerať po MC9 s nejakým slušným bonusom... Pretože keď sa na to pýtajú, tak im asi úplne postačuje MC9 a zásobné buď klasické 4-4-4-6 dediny alebo "novinka" v T3.5 dedina so 7 obilnými poliami... a keď sú šikovný tak aj tam sa dá uživiť armáda... (myslím že viac ako 10k aj tak nepostavia)

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    14.02.2009
    Lokácia
    Bratislava-Žilina

Povodný

Ano pre zaciatocnikov je normalna dedina idealna...ale ked hrat profesionalne,tak odporucam zalozit aj 2aj 3dedinu ako MC15

Strana 1 z 2 12 PoslednýPosledný

Tagy pre túto tému

Pravidlá prispievania