Strana 6 z 30 PrvýPrvý 12345678910111213141516 ... PoslednýPosledný
Zobraziť vysledky 51 do 60 z 295

Téma: Nove pravidla hry Travian - diskusia

Registrovaný používateľ Avatar užívateľa perlorodka
    Registrovaný dňa
    04.11.2008

Povodný

Citovať Originál od Čnělka Zobraziť príspevok

Edit Ticky: Vseobecne politika a hry nemaju vela spolocneho. Nemyslim si, ze existuju politicky korektne mena, vzdy ked sa vytvori takyto ucet, je vytvoreny s nejakym cielom. Existuju politicky korektne mena ?
    viz priklady, ktere tu nekdo psal.. Napoleon Bonaparte, Winston Churchill, Bush, Barrack_Obama atd atd. ... chces rict, ze tahle jmena uctu budou postihovana, resp. majitele uctu nuceni vybrat si jine jmeno?

jak jsem psala vys.. pochopim postihy u jmen, ktera maji v nasi kulture negativni ohlasy.. hitler, usama, ahmadinezad .. ta bych vylozene oznacila za politicky nekorektni. kdyz si nekdo pojmenuje ucet napr. Fico_je_lama, tak s tim udelate co? taky to prohlasite za spatne jmeno? i kdyz bych se nedivila, kdyby to byl nazor velke casti slovenska

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    04.11.2008

Povodný

Merla to sú skoro všetko mená spájané s vojnou a teda zabíjaním ludí. Čo je na tom korektné? Jedine Churchil bol viac spájaný s alkoholom ako s vojnou
    Ak ide o Busha a Bin Ládina, tak pre niektorých sú to rovnako nekorektné mená. Záleží len koho sa opýtaš.
    A teraz všeobecne "Fico_je_lama" -> no možno by s tým väčšina slovákov súhlasila. A potom prečo nie merla_je_lama alebo ticky_je_lama. Nedajbože mmo_je_lama. Na tom by sa tiež pár ludí zhodlo, ale tiež by väčšina pochopila prečo TT nedovolí také nicky.

Aj ked nie som zástanca tohto pravidla, nemôžem ani povedať, že by som bol proti. Mne osobne by to nevadilo. Nech si dajú nick aj Mussolini.

Registrovaný používateľ Avatar užívateľa svalnac
    Registrovaný dňa
    04.11.2008
    Lokácia
    Svidník

Povodný

Citovať Originál od ewe Zobraziť príspevok
    "Akákoľvek komunikácia v hre musí byť vedená v Slovenskom, Českom alebo Anglickom jazyku. To sa vzťahuje aj na hráčsky profil, či profil aliancie."

Mám len ja taký pocit, že to zaváňa etnickou (jazykovou) diskrimináciou a je to v rozpore s ústavou SR(Čl. 33 a 34)?

Edit Ticky: Nehladajme problemy tam kde nie su. Nikto nie je diskriminovany. Citaty z latinciny si mozete kludne dat do profilu v tychto troch jazykoch.
    Svalnac: Je tu nový jazykový zákon, on dokonca ani češtinu a angličtinu nepovoľuje. Je to na dobrej vôli TT, že to dali.

Registrovaný používateľ Avatar užívateľa ewe
    Registrovaný dňa
    15.05.2009

Povodný

Citovať Originál od svalnac Zobraziť príspevok
    Svalnac: Je tu nový jazykový zákon, on dokonca ani češtinu a angličtinu nepovoľuje. Je to na dobrej vôli TT, že to dali.
    §3.3. Písanie z účtu a aliancie profily v iných jazykoch ako nemčina a angličtina nie sú dovolené.

Som si kvôli tebe poprekladala nemecké pravidlá a všimla som si, že niektoré (nie všetky) sú bližšie a presnejšie špecifikované, čo je dobré, pretože nebude tak ľahko dochádzať k tomu, že by si to niekto vysvetlil podľa seba...

Podľa všetkého to vyzerá, že Nemci idú meniť pravidlá fóra z dôvodu explicitných príspevkov, takže na tom ešte nie sme tak zle ale taktiež sa im nové pravidlá akosi nepozdávajú... dosť ma vystrašil posledný príspevok (od Pollux)... dúfam, že to takto neskončí

Registrovaný dňa
    04.11.2008

Povodný

mmo: no a o tom to cele je.. kdo posuzuje ne/korektnost jmen? sam urcite dobre vis, ze co mh, to nazor .. klasicky priklad jsou vesnice ala osvetim, buchenwald, treblinka... jednomu mh to vadi, druhemu mh to nevadi, treti mh hraci jeste poradi, ktere koncentraky mu tam chybi

asi je to debata o nicem, protoze vetsinou byva problem spis se sprostymi nicky nez s nejakymi politickymi, ale i tak.. proste v tomhle pravidla nejsou jasna a kazdy mh si to muze vylozit jak chce

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    04.11.2008

Povodný

No to máš pravdu. A práve preto som sa teraz rozhodol, že naša interpretácia pravidiel je lepšia. A to z toho dôvodu lebo úplne zakazuje akékoľvek politické nicky. Ak by však boli zakázané politicky nekorektné mená, bol by tam priestor na špekulácie. Presne ako bolo povedané Bin Ládin/Bush. Ked si zoberiem len mená slovenských politikov v čase druhej svetovej vojny. Do teraz sa vedie polemika o tom či to boli nacistickí sympatizanti alebo národní hrdinovia. Každý si to interpretuje inak. Pre niekoho je to korektné, pre iného nekorektné. Takže myslím, že to pravidlo je dobré také ako je napísané.

Každopádne sa tu bavíme o hlúpostiach. Keby Ticky radšej upresnil pravidlo vzťahujúce sa na dlhodobé podpory.

edit:
    §1.3 Pristupovať na cudzí účet cez heslo je porušenie pravidiel a bude trestané. Výnimka: Dualne účty sú povolené v prípade, že dual nevlastní a/alebo nehrá na inom účte na danom hracom svete. Účty spojené zástupom, alebo Spoločným používaním PC nesmú mať rovnaké heslo.
    Čisto teoreticky. Ako zistím či má moj zástup rovnaké heslo ako ja? Dajme tomu, že som lama, ktorej chýba kreativita a zvolím si heslo TRAVIAN111 a moj dual je rovnaká lama s rovnakým heslom. Mohol by som sa ho opýtať aké má heslo, ale to by zas on porušil pravidlo.

Ešte by som sa vrátil k tým podporám.
    §2.3 Hráč môže živiť svoju armádu na podpore obilím v prípade, ak je na daný účet vedený útok.
    Ako vidím, nespomína sa tam žiadne dlhodobé skladovanie. Čiže problematika "niekoľko dní" by týmto mala byť vyriešená. Síce tu Ticky spomínal niečo také a nevedelo sa či sú to 3 alebo 4 dni, ale vzhľadom na to, že sú pravidlá už jednotné a tie určujú nemci, by sme sa mali teda odvolávať na presné znenie pravidiel.

§2.5 Útoky medzi hráčmi spojenými zástupom alebo Spoločným Požívaním PC sú zakázané. Útok môže byť vedený 2 dni po zrušení tohoto spojenia.
    Staré dobré... 2 dni alebo 48 hodín? Ak dva dni, tak čo sa počíta za jeden deň? Volakedy sa tu riešila táto problematika so surovinami. Kedže sa píše, že hodinovka môže byť posielaná raz za deň. A tým dňom sa rozumelo prekročenie polnoci. Len chcem vedieť či tomu tak je aj v tomto prípade.

Registrovaný dňa
    04.11.2008

Povodný

mmo: no fajn, ale jak chces rozlisit, co je politicke jmeno a co ne? bush muze byt narazka na exprezidenta nebo taky jen anglicky ker, krovi.. a ted si z toho vyber ..

nebo co tohle? zazila jsem hrace, co mel tenhle nick: rath.rad.30kc .. pro neznale kontextu, je to takova ceska politicka narazka. je to politicky nick? neni to politicky nick? kdo to posoudi?

btw, co se hesel tyce.. to, ze mas stejne heslo jako zastup, se da zjistit tim, ze se k nemu lognes a zjistis, ze mas stejna prava jako majitel uctu ale to myslim, ze lamky taky neodhali.. ale kazdopadne jsem si jista, ze v 99% pripadu je stejne heslo nastavene vedome.

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    04.11.2008

Povodný

Citovať Originál od merlouska Zobraziť príspevok
    nebo co tohle? zazila jsem hrace, co mel tenhle nick: rath.rad.30kc .. pro neznale kontextu, je to takova ceska politicka narazka. je to politicky nick? neni to politicky nick? kdo to posoudi?
    Predsa MH A ide ti teraz o politické nicky ako také alebo o tie "(ne)korektné" ?
    No ale v tom tebou uvedenom príklade budem hádať, že ide o politika menom David Rath a teda to je politický nick. U vás by sa dalo debatovať o tom, či je korektný alebo nie. U nás to je jednoznačne len politický nick a teda neprípustný
    Vidíš ako sme si to uľahčili?
    A ak ide o Bush/bush... hráč, ktorý napíše ten nick s veľkým B, bude asi ľutovať, že to nenapísal malým.
    Teraz samozrejme preháňam. Netuším, ako to bude TT riešiť, ale takisto by sa mohli riešiť nicky I_am_dick alebo len dick. Ako isto vieš, slovo dick je tiež dvojakého významu.

Registrovaný dňa
    04.11.2008

Povodný

no ja osobne bych to videla tak, ze to nikdo nebude resit a menit se budou jen sprosty nicky cili tato pasaz v pravidlech je stejne zbytecna

Registrovaný používateľ
    Registrovaný dňa
    04.11.2008

Povodný

Nj, ale pamataj na to, že tie pravidlá urobili nemci a asi na to mali nejaký dôvod. Možno sa len chceli vyhnúť rozhorčeným správam z iných krajín. Možno, že si raz dal niekto nick Mohamed a na juho-východe (tj sektor +/- našej zemegule ) to vrelo. Ved vieš, že z podobných dôvodov neexistujú na .com serveroch žiadne vianočné kľudy a podobné veci. Pretože pre každého je sviatok nejaký iný deň. A je teda možné, že v rámci globalizácie pravidiel tam museli pridať aj toto, pre nás, nezmyselné pravidlo.
    No ale uzavrime túto tému už. Zhodneme sa na tom, že to pravidlo je zbytočné a basta

Radšej sa bavme o tom, že účty ktoré vlastnia artefakt, môžu byť zásobované surovinami bez obmedzenia.

Strana 6 z 30 PrvýPrvý 12345678910111213141516 ... PoslednýPosledný

Pravidlá prispievania